Про цього чоловіка я вже згадував у своїй статті " Апостол Андрій, Київ та Йосиф Флавій. ( літня сенсація за 2018 р.)" за 4 липня 2018 рік у цьому ж блозі.
В цій статті йдеться проте, що апостол Андрій не просто приїздив у Київ - Скіфію-Сарматію, а цілком очевидно, що вів тут переговори, щоби наші предки виступили проти тодішньої Римської імперії.
Йосиф Флавій в "Іудейській війні" кн.7, 4,3 писав що скіфи у Мезії побили римлян і вбили легата Фонтея Агріпу.
Цікаво, що у мінському виданню "Иосиф Флавий. Иудейская война" Минск "Белорусь" 1991 у показчику імен зовсім не згадується Фонтей !?
Коли буде український переклад Йосифа Флавія, хочеться, щоби Фонтея Агріпу згадали не просто так, адже про нього ще писав римський історик Корнелій Таціт у своїй "Історії" кн. 3, 4,6 :
"... коли війна загорілась по всій Італії... даки (у Й. Флавія - скіфи) захопили зимові табори перших когорт і кінних загонів, обидва береги Дунаю ....
Мунціан ... послав на даків шостий легіон... На чолі Мезії був поставлений Фонтей Агріпа, переведений з Азії, де рік він там був проконсулом. Йому дали армію, набрану із колишніх вітеліанців..."
У російському перекладі "Корнелий Тацит. История" Санкт-Петербург 1993 , с. 658 в коментарі пишеться таке: " Гай Фонтей Агриппа - консул-суффект 58 р. наглядач за водами Тібру з 66-68 роки, а в 68 р. проконсул Азії. Призначений у 69 р. нмісником Мезії, загинув у битві з сарматами".
За Скіфії і Сарматії на заході границя проходила по Дунаю... і все що там відбувалося належить до нашої української Історії !!! Тому у нашій вітчизняній галереї історичних осіб - портрет далеко не останнього римлянина - Фонтея Агріпи має бути на своєму місці ...
У радянські часи було написано пісеньку про "Орла шостого легіону", її й досі люблять у Третьому Римі !;)) Така вже їх доля, тих Римів. Ось така виходить - ферратта !?:))
Наша історія....
ВідповістиВидалити9 вересня 2020 р.
ВідповістиВидалитиПонеділок 11 липня 2022 р.
ВідповістиВидалити