Тернопільський археолог Василь Ільчишин вивчаючи Висоцьку археолгічну культуру, біля села Гончарівка Золочівського району Львівської області відкрив пізною осінню бронзоливарну майстерню ранньоскіфського часу.
Інформаційний ресурс "Золочів нет" взяв навіть у нього інтер,ю на фоні розкопок і білого снігу 19 листопада 2016 року і виклав це у ютубі.
Знаходженням такої майстерні є унікальним фактом для цілої Східної Європи! Інформацію про цю майстерню я дізнався з газети львівської і написав про це у своєму блозі - "Гончарівська сенсація" за 13 грудня 2016 року.
З відео В. Ільчишин висловив думку, що у Гончарівці в давнину спинились мандрівні майстри бронзоливарної справи, щоби тут підзаробити, і що тут йшов торговий шлях ?..
З 2000 року кожен рік Інститут археології ЛНУ ім. Івана Франка проводить свої дослідження у місті Буську на чолі з Н. Стеблій та П. Довганя.
В результаті чого виявилося, що Буськ безперервно був заселенний "з пізнього палеоліту і до наших днів" - альманах "Клекіт бузька" Буськ "Бужани" 2018 , С.27. І для фортифікаційних робіт Буську було найлегше. На С. 75 альманаху подано мою статтю "Про походження назви Красне", яка була надрукована у Буській районній газеті "Воля народу" за 1 лютого 1995 року. У статті йдеться, про те, що у місцевостях з назвами - Красне, Красна гірка, Красний кут, став - у давнину збиралося військо, воїни для навчання військової справи. Тобто тут був полігон військовий !
Від Красного напряму до с. Гончарівка 12 км. Очевидно, що землі Гончарівки входили до Красненського полігону і тут зупинилося скіфське військо, як тепер кажуть для боєвого злагодження з місцевим воїнством, для дорозвідки, для координації з іншими частинами скіфського війська.
За Клавдієм Птолемеєм за Віслою починалася Германія. Також, очевидно, що у наших предків були проблеми з завіслянами і на допомогу їм прибуло військо з центральної Скіфії.
Велике військо кожен день потребує чимало провіанту, його можна отримати полюючи на дику звірину, а це звичайно розтрата стріл до лука.... Ось і скіфські майстри-зброярі тут організували на місці відливання і виготовлення бронзових наконечників для стріл.
Як розповідає В. Ільчишин, ця памятка бронзоливарна майстерня проіснувала недовго - це цілком логічно. Засурмили сурми і скіфське військо рушило у похід на ворогів (залишивши цікаві артефакти для майбутніх дослідників:)).
Валерій Грицюк "Військо скіфів" (озброєння, організація війни, та військове мистецтво)" Київ-Чернівці "Місто" 2009 року видання, присвятив цілий параграф С.145-147 - 5.4 " Дії скіфського війська в центральній Європі". Ось цитата звітам, С. 146 :
" На заході скіфське військо дійшло до верхів,їв Ельби (район сучасного м. Часлав-Градек) і середньої течії Одеру, на півночі - району сучасного м. Кам,янця на Віслі. Поблизу ріки Одер в околицях містечка Феттерсфельд (Віташково), було виявлено поховання скіфського військового вождя кінця 6 ст. до н.е.. Археологічно засвітчено напади скіфів на городища Смоленице-Мольпір, Стжегом, Віцина, Польяновіце...".
Територія давнього Краснянського військового полігону й далі потребує уважного і комплексного дослідження нашими істориками...
Гарно складаєте історичні факти, Авторе! Так що Ваші статті на цю тему можете використати для подальшого застосування одним з місцевих краєзнавців-літераторів (краще за все, особисто Вами !) при створенні оповіді, або романа ! Такий Твір має жити в Віках !!!!
ВідповістиВидалитиДякую, за пораду, шановна Читачко ! Можливо, колись, з цього і щось вийде - літера туро-художнє...
ВидалитиЗнаєте, Авторе, я не дуже довіряю словам, які нічого не обіцяють : можливо... колись... Їх можна розтягувати до "схочу", і вони все одно
ВідповістиВидалитине змінять свого сенсу !
А де тут сенс - щось пообіцяти ????
ВідповістиВидалитиЯ ж казала тільки про значення слів : МОЖЛИВО...КОЛИСЬ ...
ВідповістиВидалити/читайте уважніше, будь ласка/!
Дорогий Авторе ! Як би мені хотілося потримати в руках той Ваш історично вагомий твір, не поспішаючи читати-вивчати його, і усвідомлювати, що торкаюсь цінного скарбу. І не колись, а в осяжно найближчий час- доки володітиму своїми здібністями . Нехай обов'язково станеться ця єдино значуща подія у моєму житті !!!!
ВідповістиВидалитиЧекайте.... може так колись і буде...
ВідповістиВидалитиАх, знову "може" та "колись"...чекайте - вітра в полі ?,
ВідповістиВидалитиРішучість, твердість проявити нарешті в Вашій волі !
Через півроку Ювілей - цей Том в нагоді буде
Як творчий підсумок, як скарб - на радість Вам і людям !!!
Дякую, що пам,ятаєте !!!
ВідповістиВидалитиЖивіть довго !
ВідповістиВидалитиЩе раз дякую !!!!
ВідповістиВидалити...і ще довше !!!!!
ВідповістиВидалитиЖивемо - скільки Бозя дає !!!!
ВідповістиВидалитиЖивіть, створюючи ... Час невблаганний і летить непомітно . Ось вже Ваш Юбілей минув, і Бог на цій даті не зупиняється, даручи Вам можливість створити шедевр ... А покищо попередньо розробіть з якогось епізоду звідси-невеличку оповідь з гумористичним напрямом (як в блозі "Кухня і довкола неї"), яку використаєте в подальшому (чи вона стане навіть головною !!!).У Вас гарно вийде - я впевнена. Чуєте - вже сурми скіфські сурмлять-кличуть на цей шлях/шляг/шляк ?!
ВідповістиВидалити