середа, 30 квітня 2014 р.

Схід чуєш??? (східне прозріння Тігіпка)

Читаю у газеті "Високий замок" за 1-7 травня 2014 року побачене С.Тігіпком на Сході України, С.8:
"Бути великим націонал-патріотом за рахунок безробіття на Сході та Півдні  нескладно.Тільки якщо там почнеться безробіття, максимум восени цього року чекайте на голодні бунти. Якби ви проїхалися Сходом України, ви б жахнулися  ! Такої бідності ви більше ніде у нашій країні не побачите. Розбиті лікарні, порожні школи, трикімнатні квартири за ціною 350-400 доларів... І от зараз жителі Сходу втрачають роботу, та ще й на них тиснуть мовними та ідеологічними питаннями.Людям нема чого втрачати: вони прощаються з рідними й беруть до рук зброю..."
Газета ще коротко подає досьє на Тігіпка:
"...Був віце-прем*єр-міністром в урядах Павла Лазаренка та Валерія Пустовойтенка, міністром економіки в уряді Віктора Ющенка, головою Нацбанку в уряді Віктора Януковича, міністром соціальної політики та віце-прем*єр-міністром України в уряді Миколи Азарова. Лідер партії "Сильна Україна". За рейтингом журналу Форбес посідає 9 місце у списку найбагатших українців зі статтками 1.2 млрд. доларів"
Із цих двох цитат можна зробити такі висновки (очевидно, що неправильні):
1.Що до 21 лютого 2014 року Тігіпко перебуваючи багато років на різних високих посадах в Україні ніколи не відвідував Схід України !!!
2. Що його боніка (бабуся - молдавською мовою) помираючи залишила йому у спадок якихось кілька мілійонів "тугриків".
3.Що оті всі розбиті лікарні, дороги, школи, закриті заводи, фабрики на Сході України - якимось чином трансформувалися у нинішню форбську доларову цифру  пана Тігіпка!?!?
І тут виникло просте запитання: А чи можна ці гроші використати "назад" - щоб були заскленні вибиті вікна, щоб запрацювали заводи, фабрики ??? Схід чуєш ???

вівторок, 29 квітня 2014 р.

план "А" і план "Б" .

Шановні громадяни України !!!
Зараз ми живемо в потоці виконання плану "А" - тобто проведення виборів Президента України 25 травня 2014 року! З надією, що все далі піде, як по-маслу...
Але  вороги нашої держави легко цей план можуть зруйнувати диверсійно-терористичними діями, як до 25 травня так і  після, і це очевидний факт!
Шановні громадяни України !!!
Готуємо, розробляємо паралельно вже сьогодні план "Б"!
Об*єднюємося в групи, загони, сотні, батальйони, полки по місцю проживання, по місцю роботи - бо врятувати наших дітей, батьків зможете тільки Ви самі  в даний момент нашого життя!
Слава Україні!

неділя, 27 квітня 2014 р.

Суботня Армія.

25 травня 2014 року Україна обере Президента, чи пропадуть при цьому проблеми сепаратизму нав*язані нам Російською Федерацією на чолі з В.В.Путіним ??? Звичайно, що ні!
Якщо вибори до Верховної Ради України пройдуть у жовтні 2014 році, то потрібно буде ще кілька місяців щоб парламент запрацював нормально.
Фактично у наших ворогів зараз буде майже цілий рік щоб проводити свою підривну роботу на наших землях без особливих правових ускладнень для себе.
Це тепер має назву "гібридна війна", коли  у ній приймають участь як військові так і озброєнні люди для яких закони війни не писані. Основне поле діяльності цих нападаючих - це терор і диверсії.
Що в даній ситуації може обороняюча сторона ?? Організувати і навчити територіальні загони самооборони по всій території України. Також організувати цілу мережу складів зброї по всій території України, коли в разі небезпеки можна було за короткий час озброїти навчені місцеві загони для захисту своєї землі, кожного квадратного її метра!
Не забуваймо, що на заході нашої країни у сусідів є партія Йоббік і їй подібні. Закон про Територіальну оборону, чи як він там буде називатись потрібно приймати цією Верховною Радою України вже !!!
Цей Закон може бути неповним, далі можна буде його доповнювати відносно розгортання подій у державі.
Загони територіальної самооборони формуються на базі сільських, селищних і міських Рад у тісній співпраці з Міністерством оборони, МВС і інших державних структур.
Основні навчання загонів проводяться у суботу, неділю, понеділок, коли громадяни України мають вільний час...
Перемога буде  за нами! Слава Україні !

вівторок, 22 квітня 2014 р.

Собача оборона України .

Дуже важливу роль сьогодні в обороні України можуть зіграти собаки.
Звичайно навчених диверсантів-терористів навчають оборонятись від нападу собак, але при переслідуванні цих же диверсантів-терористів нам не обійтися без собак, навіть простих, невчених.
Адже у безлюдній місцевості собаки можуть виявити різні схованки  бандитів і самих бандитів також.
Крім того сторожові собаки прекрасно доповнюють охорону різних об*єктів.
Широке використання  навіть простих безпородних собак і навчених - дасть змогу скоротити до мініуму людські жертви , а бандитам додасть непевненності і поспішності у їхніх діях...

четвер, 17 квітня 2014 р.

Козацькі добровільні сотні.

Російсько-українському конфлікту ще не видно кінця. А так, як в переді  ще ціле літо і половина теплої осені, а відомо, що саме цей період є дуже сприятливим для воєнних та диверсійних дій.
Як  поведе себе Кремль - ніяка баба Ванга чи суперспецслужба сьогодні   не може спрогнозувати!
Отож , пропонується створення по всій Україні Козацьких Добровільних Сотень, це зокрема і до певної міри відродить козацький дух.
Сотні створюють за територіальним принципом для контролю за своєю землею і допомоги в проведенні акцій по зачистці території від диверсантів і ворожих елементів, а в разі захоплення і партизанської війни.
Для підготовки козаків і козачок створюються тимчасові козацькі табори. У них добровольці навчаються:
1.Володіти і стріляти із автомата калашнікова, знайомляться із іншою зброєю.
2.Знайомляться з караульно-постовою службою.
3.Знайомляться з азами ведення бою у польових і міських умовах.
4.Оволодівають медицинським мініумом.
Другий ступінь підготовки - це  курси снайперів, підривників, розвідників, водіїв боєвих машин, санітарів, зв*язкових і т.п.
Козаки і козачки проходять підготовку у кілька етапів по 2-3 дня (доби) за один раз, вибираючи коли вони мають для цього вільні дні (наприклад - субота,неділя, понеділок).
Власна держава має забезпечити для цього військовими кадрами (відставниками) певною кількістю зброї і патронами і іншим і можливо відповідним законом.
Захист держави є обов*язком для усіх її громадян - так чи подібно є записано у Конституції України і влада українська має надати своїм громадянам таку можливість !
Слава Україні!!!

вівторок, 15 квітня 2014 р.

Архаїка буковинського дверного замка.

1. За давністю виникнення буковинські дерев*яні дверні замки  можна вважати найдавнішими. Буковинський замок складається із самого замка (дерев*яного бруса) в якому зроблені прорізи для засова і прорізи для "песиків" маленьких дерев*яних пластин які своїми "зубами" блокують засов у замку. У самому засові є прямі пази (один або два) у які заходять "роги"  дерев*яного ключа. На рогах ключа є свої зуби, які і підіймають зуби, що є в самому замку і тоді можна засов відтягнути і відкрити двері. Сам замок кріпиться до одвірка дверей, дірка для просунення ключа з рукою зроблена у стіні з правого боку дверей, самі двері відкриваються у середину. Не маючи ключа  і перебуваючи всередині закритого приміщення замок не можна відкрити. Ключі були трьох видів, наскільки мені відомо: одно і дворогі, а також "поворотні" на 90 градусів (таким чином піднімалися зуби у замку).
Самі двері є незалежними від замка: не мають ніяких отворів, до них нічого не кріпиться. У давньому Римі, зокрема був бог Янус  , який відповідав за двері, ворота, був богом всякого початку і перший місяць року звався - январем. Очевидно, що двері давніх буковинських хат мали чимале магічне, сакральне  значення, раз "існували" окремо від свого замка.
2. Давній єгипетський дерев*яний замок подібний до буковинського, але  кріпиться до самих дверей разом з із засовом, а у самих дверях є отвір для просунення руки із ключом. Сам ключ є вигнутим і кількість зубів на ньому сягає 5-7 штук, відповідно до ключа й зроблений такий складний паз у засові. Все це збільшувало степень "секретності" замка і зменшувало ймовірність його зламу. Цілком очевидно, що єгипетський замок з*явився завдяки модернізації буковинського замка.
Вірогідно, що такі замки з отвором для руки з ключом стали основою для такої норми покарання злодіям, як відрубування руки. Руку злодія, який пробував відкрити такий замок легко можна було заблокувати, а ще простіше і дієвіше відрубати руку тут же, якщо сторожа знаходилася в середині складу, майстерні, багатого дому...
3.У римському античному замку засов кріпився до дверей і за допомогою ременя (шнура), який у свою чергу був прив*язаний до засува, а другий кінець його виходив на вулицю через невелику дірку у дверях - потягнувши його до себе можна було закрити двері.Щоб відкрити такі двері була ще одна дірка для металевого складного ключа, яким і відсували засув. Звичайно, що такі двері із середини відкривалися без ключа.
4.Дещо змінений "римський" замок автор (Т.Д.) бачив у дитинстві у сусідів. Двері, засов на дверях, у самих дверях над засовом зроблена дірка для залізного ключа., який був зроблений у вигляді букви "г".Відстань між діркою і засовом  відповідала довжині "коліна" ключа. Зробивши кілька маніпуляцій цим ключом можна було відкрити чи закрити двері.
Як пишуть дослідники трипільської культури: "...ширина дверних отворів відповідала сучасним стандартам - близько 80 см." - Н.Б.Бурдо, М.Ю.Відейко "Трипільська культура" Харків, Фоліо 2008, С.199 . Цілком вірогідно, що саме у ці часи і з*явились дерев*яні дверні замки на наших землях.

неділя, 13 квітня 2014 р.

Буковинсько-єгипетський дверний замок.

Недавно гортаючи львівську газету "Історія" за квітень 2014 року у статті Олега Єжижанського "Прокляття для грабіжників" С.18 я побачив там дві фотографії дерев*яних єгипетських замків, які за виглядом і принципом дії є дуже подібними до відомих дерев*яних замків, які широко використовувалися на Буковині ще в середині 20 ст. Про ці замки є моє дослідження у моїй книжці "Тисовецькі старожитності" Чернівці 2002, С.22-23. Зокрема я там пишу, що конструктивно буковинські дверні замки є давнішими за замки, які використовували у Давньому Римі! На цю тему у чернівецькій газеті "Доба" 25 грудня 2008 р. Володимиром Ботюком була надрукована стаття "Буковинський дерев*яний замок - старіший за римський". У цій статті є ще фото наукового співробітника Музею народної архітектури і побуту Володимира Кодри який демонструє два різних дерев*яних ключа до дерев*яних замків.
Якщо ми повернемося до статті у газеті "Історія" то там сказано: "А найдавніший ключ археологи виявили в гробниці фараона Рамзеса Другого" Який жив приблизно у таких роках до н.е. - 1290 - 1224 .
Тобто буковинські дерев*яні дверні замки тепер можуть сміливо тягатися за давністю із самими давньоєгипетськими! Спільно досліджуючи цю тему дверних замків українські єгиптологи, етнографи, історики та сучасні спеціалісти дверних замків - можуть відкрити нову, цікаву і фактично недосліджену сторінку давньої української Історії.
Відомо, що сільські громади у нас мали громадські будівлі для зберігання  запасів зерна, вірогідно, що такі будівлі мали запиратись на якийсь замок ?
На краю села Тисовець Сторожинецького району Чернівецької області ( я сам бачив) є пастуша стая (стаєнка): загін для овець і іншої худоби і кімната для зберігання реманенту, молочних продуктів, речей пастухів, яка і зараз закривається на дерев*яний дверний замок таким же дерев*яним ключем ! Отож цілком вірогідно, що дверні замки появилися разом із дерев*яними дверима, а це справді тисячолітня історія ... яка потребує вивчення.