12.20 Я спізнився. Виступав один професор, потім другий, далі науковці, бібліотекарі. Розповідали про книги, відомі і невідомі екслібриси, художників обкладинок і просто художників, про бібліотеки видатних наших земляків і що з ними сталося... Загалом неприємна картина виходила.
Час летить швидко. Перед самим обіднім переривом я напрошуюсь до виступу. Показую Анатолію Недільському листочок з блокнота де записано дев,ять пунктів мого виступу - маючи на увазі, що виступ буде коротким.
Свій виступ називаю: " Книг , яких немає, але які мають бути !" Отож тези мого виступу:
1. Щоби бути повноцінною державою у нас має творитись "Корпус письмових пам,яток людства".
2. Що така історична пам,ятка, як "Гетика" Йордана була перекладена і прокоментована на російській мові ще у 1960 році. Що за останніх 58 років світова історична наука пішла далеко вперед, але у нас й досі немає українського перекладу цієї книги, адже у ній йдеться і про наші землі.
3. Що немає українського перекладу такої важливої книги Павла Орозія "Історія проти язичників". Говорю, що для мене ця книга цікава тим, що у ній здається єдиний автор, який написав, що Олександр Македонський боявся скіфів ! і що у цій книзі наші землі названі - Аланією !?
4. Кажу, що у нас немає українського перекладу такої унікальної книги для всіх християн - Йосифа Флавія " Іудейська війна". І що таких книг має бути дві редакції: давньоруська і звичайна.
5. У 1993 році вперше вийшов повний переклад "Історій" Геродота на українську мову. Я кажу що в цьому перекладі і друці знайшов багато технічних помилок, про інші помилки не знаю... і що така книга у якій є найдавніший опис нашої землі - Скіфії, має як мініум що 10 років перевидаватись, адже наука не стоїть на місці. Що Скіфське оповідання Геродота має бути видане із кольоровими ілюстраціями, історичними картами і т.п. - подарунковий варіант книги. Це наша Велика Історія 1
6. Розповідаю, що є відомий на весь світ індійський епос - "Махабхарата" та "Рамаяма" на санскриті . Що головний герой "Арджуна тисячорукий" керував скіфським племенем - хайхаїв" !?
7. Говорю, що науку - єгиптологію, яка у нас тільки-но народжується. Колись наші предки скіфи - перемогли давніх єгиптян у диспуті: який народ є найдавнішим.
8. Згадую про ірландський епос, в одному згадується, що частина кельтів помандрувала із Скіфії через всю Європу, і зупинилась аж на Зеленому острові (Англії).
Анатолій мовчки показує на годинника....
9. Останнє. Говорю про свого земляка - Ілларіона Свєнціцького , виданого музеєзнавця, мовознавця, славіста,, який помагав творити музеї в Коломиї, Тернополі та інших галицьких містах. Писав наукові праці, статті - коли буде видано його доробок !??
Далі обідня перерва. Шведсько-скнилівські столи із наїдками і різними газованими і негазованими напоями. У двох макітрах паляниці з маком. На столі цікаві , очевидно із простого скла різні келішки, стаканчики, бокали, фужери зеленого і жовтого кольорів....
Ще були дві студентки із бандурами.
Потім була екскурсія двома тутешніми музеями. .. Аж тепер я згадав, що самої то Бібліотеки я так і не бачив... довго не міг відійти і від побаченого, і зробленого сім,єю Недільських.
Тепер згадую, що у музеях А.Н. стоїть багато різноманітних шаф, із яких у майбутньому можна буде зробити просто окрему виставку.
Радив, би ще Анатолію придбати із сільської Вінничини одну шафу. Вони цікаві тим, що в одних дверцях є скляне віконечко, що там ставили, я так і недопитався колись.
Запамяталось старе деревяне ліжко - де замість матраца і решту лежать книги, зверху все затягнуте поліетиленом, а ще зверху підсвітка з двох ламп. Оригінальне поєднання!
Ще Анатолій згадує про свого діда, який любив книги, знав п,ять мов і був офіцером, очевидно ще австро-угорських часів. Питаюсь Анатолія - чи є фотографії діда ? каже , що є ! Я тоді лізу із своїм "совєтом" . Кажу: - Йой, Анатолію, напиши про свого діда хоч 10 сторіночок, дай хоч 10 фотографій - це буде дуже показова і потрібна книжечка в наш час, а то багато у нас ще й досі вірять, що культура у нас пішла від офіцерської білої гвардії.
Коротко знайомлюсь з дружиною Анатолія - Ольгою... Забув їм розказати цікавий факт з недавньої історії м. Буська. Був момент, що у Буську директорами однієї школи, гімназії, музшколи і великої пошти були Ольги...
Тепер ясно, як це все велике вдалося зробити Анатолію !:))
Із побаченого можу зробити висновок - цьому Проекту потрібен ще міні-готель економ-класу для різних істориків, науковців, художників, літературознавців, письменників та інших людей, які зацікавлені нашим майбутнім !!!
Виходячи з сьогоднішніх днів - бачимо, як нашим сусідам, чи то з заходу, чи сходу Наша Історія, Наша Культура сильно муляє очі та інші частини їхнього тіла - праця Анатолія Недільського, його дружини Олі і всієї родини дуже є на часі...
Стаття цікава, правильна і корисна особливо українцям, адже серед них є багато несвідомих з історії як давньої, так і не дуже . Навіть і із сьогоднішніх культурних подій - таких наразі необхідних, як ця, про яку йдеться. Але хотілося ще знати трохи і про саме місце її (події) знаходження та історію і тему провадження, ну і про тих, хто робить таку важливу справу .
ВідповістиВидалитиВийшов захоплюючеий Авторський вояж-замальовка з подальшою закускою-нарисом - написано смачно, мені сподобалось, вжито з задоволенням !!
ВідповістиВидалитиТарас приемний у спілкуванні,цікавий історик-краезнавець, і просто нетиповий чоловік, один з небагатьох,які ведуть за собою 99 процентів
ВідповістиВидалитиПанові Unknown:
ВідповістиВидалитиА чи можна мені злегка відкоригувати Ваш коментар ? Вважаю, що допис має бути ось таким :
Тарас - приємний у спілкуванні, цікавий історик-краєзнавець, і просто нетиповий чоловік, один з небагатьох Авторів, який веде за собою 99 процентів своїх послідовників, прихильників і шанувальників !
З повагою - одна з прихильниць, Надія.
Дякую, коментаторам і заздрю, як з 1 процента зробили 99 !???:))
ВідповістиВидалитиЩодо напоїв - два рази по-трошку пив "Чорного Принца" і раз червоне Мерло...
Мордобою не було...
Що ж відбувалося у Бібліотеці 4 серпня думаю варто пошукати в інтернеті, шановна Надіє, якщо Вам так справді цікаво !...
ВідповістиВидалитиДякую.Я вже подивилась відео. Було справді дещо цікаве, а дещо примітивне й неприйнятне : несмак завжди дратує...
ВідповістиВидалитиВам не вгодиш мадам...
ВідповістиВидалитиВам добре відомо, що мені дуже навіть можна догодити....
ВідповістиВидалитиБольшой театр тут не котірується !:))
ВідповістиВидалитиЯкий розумний ваш вислів, майже класичний ! А в нашому житті-театрі, в якому (за Шекспіром) всі люди актори, котирується ВСЕ! Тільки іноді котировки падають, як на будь-якій біржі ...
ВідповістиВидалитиТо Краєзнавча бібліотека !!!
ВідповістиВидалитиТак краєзнавці як історики, найбільш схильні до актерських перебріхувань !?..
ВідповістиВидалитиАдміністратор блогу видалив цей коментар.
ВідповістиВидалити
ВідповістиВидалитиах, Надіє, ви пише дурниці про Бібліотеку в якій не були... і тому Адміністратор блогу Ваш злобний коментар видалив.... як зуб спорчений...
Це Ваша Авторська справа, Адміністраторе блогу, карати чи милувати, що Ви і робите вже не вперше з моїми відгуками, безжально видаляючі ті, що Вам не подобаються... Але я висловлювала в них зазвичай свої особисті думки, і без образливих слів !!! Дякую за спілкування !...
ВідповістиВидалитиАдміністратор блогу видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиБібліотека - все состоялась, і дуже добре як состоялася !!!!
ВідповістиВидалитиАдміністратор блогу видалив цей коментар.
ВідповістиВидалити"безправна людина" не пише всіляких дурниць і вигадок і навіть брехні !!!
ВидалитиАдміністратор блогу видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиАдміністратор блогу видалив цей коментар.
ВідповістиВидалити