понеділок, 31 жовтня 2016 р.

Від е-декларацій до е-фонду України.

Хочу, Вас, шановні читачі порадувати - гроші таки в Україні Є !!!
І досить не малі !
Але з другого боку Україні, як державі потрібні чималі гроші для свого розвитку - правда ж !?
Так, як Гібридну війну ми покищо не виграли, бо потрібно на це багато різноманітних ресурсів і зокрема фінансових... і де їх взяти ми вже приблизно знаємо !
Складання Списку першочергових фінансових вливань в економіку України залишу для спеціалістів.
Якщо об*єднати усі ці десятки квартир, килимів, годинників, автомобілів і просто мільйони мертволежачих грошей у такий собі  багатоплановий, фінансовий е-фонд України - то очевидно, нашій державі вже непотрібно буде йти, щось у когось позичати, а потім виплачувати девіденти, проценти, бонуси і т.п.
Якщо гроші українських скоробагатьків запрацюють на Україну - тоді вони стануть справжніми, не декларативними патріотами своєї держави - України, адже їм тоді буде, що втрачати !?
А так вони вагаються: де їм краще було би жити, хоча  Життя йде, рухається далі і молодості нікому не добавляє....
До Нового 2017 року - е-фонд України ще можна встигнути створити, звичайно, що це багатьом у Світі може не сподобатись, але ж ми то живемо лиш раз у цьому світі... і про це варто пам*ятати ...

неділя, 30 жовтня 2016 р.

"Буська" помилка Леонтія Войтовича.

Про цю помилку знаного дослідника минулого, доктора історичних наук Леонтія Войтовича можна було би і не писати, але вона породила нову помилку !?
У 2014 році Державне науково-виробниче підприємство "Картографія", тиражем 3.000 видало цікаву багатофнформаційну карту під назвою "Україна-Русь Х-Х111 століття". Усі населенні пункти, які в часи Київської Русі були столицями удільних князівств прикрашені гарною короною, але ця корона відсутня в назві мого давнього міста Буська-Бужська !??
Очевидно, що творці цієї карти не зовсім  уважно прочитали статтю Л. Войтовича, яку скоріше можна назвати " популярно-науковою" - бо вона не містить ніоднієї цитати.
Стаття називається "Буське князівство" і була надрукована у "Львівській газеті" за 13 жовтня 2013 року, її й зараз можна знайти в інтернеті.
В часи Русі Буськ звався - Бужеськ і правильна назва була б такою - "Бужське князівство".
Ось три цитати із статті Л. Войтовича:
1. Столицею Давида Ігоревича був не Бужеськ, а Дорогобуж, уперше згаданий 1084 р. ...
2.Перший князь Буська помер 28 січня 1170 року.
3. Ярополк-Стефан став іще й князем буським. Він підтримував старшого брата в боротьбі за Київ. Ярополк-Стефан Ізяславич помер 7 березня 1168 року.

Ага, значить таки бужські князі були у Бужську і корона княжа таки на вищезгаданій Карті мала б таки бути !? Творці Карти, очевидно, недочитали і недозрозуміли статтю Л. Войтовича.
 Беремо "Літопис Руський" у перекладі Леоніда Махновця, Київ 1989 рік видання і читаємо:
С. 154 А на другий рік (30.08.1100р.) збір учинили князі - Святополк, Володимир, Давид і Олег. Запросили вони Давида Ігоревича і не дали йому Володимира (міста), а дали йому Дорогобуж. Унім же він і вмер....
С. 155 Послані ж прийшли до Давида  і сказали йому: " Се тобі мовлять брати: "Ми не дамо тобі стола володимирського, бо ти кинув єси ножа в нас, а сього не було в Руській землі. Але ми тебе не візьмемо, ні  іншого зла не вчинимо, а се тобі даєм: пішовши, ти сядь  у Бужську, і в Острозі, а Дубно і Чорторийськ - се тобі дає Святополк, а осе тобі дає Володимир двісті гривень, а Давид і Олег - двісті гривен...
А Давид Ігоревич (сядьше) у Бужську, і після цього дав Святополк Давидові Дорогобуж. У нім же він і вмер...
С. 170 Того ж року (1112р.) представився Давид Ігоревич, місяця травня у двадцять і п*ятий день....
Як бачимо княжий з*їзд 1100 року чітко визначив не тільки землі (очевидно, що спірні), які буде займати Бужське князівство, але встановив, де має бути столиця цього князівства, а ще хто і які мав зробити внески з князів, щоби утворилось це князівство!
Історію Русі вивчають вже більше двох століть, і зараз є досить багато "русистів", але здається на сьогодні немає грунтовного дослідження історії нетривалого руського Бужського князівства, а це, як бачимо породжує різноманітні вигадки, фальшивки, брехні....

неділя, 23 жовтня 2016 р.

Чому ми переможемо !?

Зараз чимало людей в Україні говорять, що ми переможемо в цій новій Російсько-Українській війні ! Про причини нашої Перемоги майже не говорять, хіба те, що ми воюємо на своїй землі і що  наш ворог є великий брехун...
Згадую, що наші вороги свою агресію нині прикривають "русскім міром". Російська вікіпедія подає статтю про "Русскій мір".
Виявляється, що "русскій мір" - це такий глобальний цивілізаційний феномен, який об*єднює 300 (??) млн. людей, які говорять по-русски, думають про Росію і її культуру, і як цитують науковця Батанову О. М. - мають "русскость" і переживають про долю і місце Росії у світі ??
Нині, напевно, найбільше Україна думає : яке місце у Світі займає наша Сусіда терористична !?:))
Ще із статті взнаю, що поняття "русській мір" активно почало вживатись лише з 2007 року, щзо патріарх Московський і всія Русі Кіріл підтримує цей концепт.
Що св. Климент Римський також в часи Київської Русі  говорив про "русскій мір" !?
Порахуємо, що ж "русскій мір" у наш час приніс на землю України:
1. Потоптання усіх можливих міжнародних договорів, меморандумів, домовленостей і т.п.
2. Всесвітня брехня про Малазійський збитий боїнг.
3. Розстріл українців в обіцяному Путіним і його вояками "зеленому коридорі2 під Іловайськом.
4. Вивезення і порізання на металолом заводів Донбасу. Люди "русскому міру" нагло потрібні за Уралом - бо там наближається велика демографічна катастрофа для Росії.
5.Інформаційна велика брехня по всьому світу.
6. Закуп громадських діячів, чиновників, політиків в Україні і не в Україні сущих - шредерізація світу.
На прикладі України бачимо, що "русський мір" є брехливим і смертоносним концептом, який несе світу тільки смерть , розруху...
"Русський мір" позбавлений стратегічного мислення, бачення:
Ось наприклад збудовані і проектуються морські системи для транспортування газу: Північний і Південні потоки. Прокладання цих газогонів територіями сусідніх держав із Росією - значно здешевило би ці проекти і економічно їх пов*язало би з Федерацією... але цього немає !
Світ розвивається далі і газове російське питання тут буде вирішене і не на користь Росії .
Російські газові шантажисти забули анекдотичний випадок,здається, в  історії Нью-Йорка, коли він ще весь був на кінній тязі. Науковців попросили прорахувати, як буде виглядати місто через 20-30 років. Вони добросовісно порахували і видали, що на вулицях Нью-Йорка буде в той час лежати шар  близько  одного метра конячого лайна. Про автомобілі тоді ще не було чути, але початок їх ери вже був зовсім близько...
Понадмірне вихваляння через кількадесять років  після закінчення Другої світової війни - "перемогою 9 мая", коли ж переможені в кілька разів краще живуть від переможців, наводить на думку, що після 1945 року - нічого значущого, важливого, глобального у Совєтському Союзі, а нині Російській Федерації не сталося !!?
Це називається - архаїзація. Це останній етап розвитку (стагнації) великих держав, імперій - коли поширюється думка (концепт), що колись у "нашій" державі життя усіх було просто супер !? І це висновок глобальної Історичної науки...

неділя, 16 жовтня 2016 р.

Помилка філософів.

На цю помилку українських філософів натрапив я зовсім випадково, переглядаючи досить товсту книгу "Історія філософії" Київ, Знання України, 2012. Написали цю книгу-словник філософи Київського університету ім. Т. Шевченка під загальною редакцією В.і. Ярошовця, тобто головні філософи України.
На сторінці 228 написано коротку біографію Климента Римського, де в цілому говориться про Середньовіччя !? але ж Климент Римський жив і творив у 1 ст. н.е., а Середньовіччя, як відомо починається із падінням Західньої Римської імперії - 476 р. н.е. ??
У вступі тут до "Філософії Середньовіччя" С. 156-7 написано: "Середньовічна філософія починається з перших століть н.е. і продовжується до ХУ ст. .."
Беру в руки підручник "Філософія" Є.М. Причепій, А.М. Черній, Л.А. Чекаль Київ, Академвидав 2008, С. 75 читаю:
"Залежно від історіософської позициї, середньовіччя (так, так написано з маленької букви - Середньовіччя !?)  як історичну епоху можна вважати або закономірним продовженням античності ( і тоді важко зрозуміти безодню між ними), або новим витком історії. Більш прийнятною є друга позиція..." і далі С. 76 "Перший період (2-7 ст.) у розвитку середньовічної філософії названий патристикою".
Але, яка ж середньовічна філософія у 2, 3, 4 століттях н.е., коли ще самого Середньовіччя не було ??
Римський імператор ( з 306 ст. н.е) Костянтин Великий у 313 році прийняв Міланський едикт, де було визнано християнство, а у 325 році він організував Перший Вселенський собор у Нікеї, де християнство виробляло свої принципи існування. Ще були Вселенські собори в 381, 431 і в 451 роках...
Відповідь я знайшов у радянському підручнику "История средних веков" М. 1990, С. 6 де зокрема писалося, що термін "середній вік" виник в Італії, а  історики 15-16 ст. закріпили цей поділ, а ще вони вважали, що Середні віки були періодом глибокого культурного занепаду на противагу високому злету культури в Античну епоху !?.
Але ж занепад Античного світу стався в часи існування того ж самого Світу !? І тому, очевидно, тоді й придумали тезу, про те, що середньовічна філософія починалася задовго до самого Середньовіччя, бо як Античність зробити "білою і пухнастою" ?? Але тепер бачимо, що сама Античність зігнила із середини своєї...
При нинішній кризі у Європі (Європейському Союзі) виникає закономірне питання: А як сьогодні ця Криза закінчиться ??? Адже криза Античності породила Середньовіччя, яке тягнулося мініум одну тисячу (1000) років !?
Чому тодішня Римська імперія не змогла переварити, окультурити виклики тодішнього Варварського світу ? Чи зможе сьогоднішня Європа, Світ переварити, нейтралізувати варварів із Третього Риму і їх прибітчиків ??
Однією із головних причин "Крушения Римской империи" американець Майкл Грант М., 1998, С. 98 називає корупцію і посилається на розповідь Пріска Панійського. Пріск Панійський, як псол перебував у державі Атіли і зустрів грецького купця, який тут жив і почав з ним дискусію на правову тему про роль законів у римському суспільстві, на що Грек відповів в кінці:
"При цих словах Грек заплакав і сказав: " Закони гарні, і римське суспільство прекрасно влаштоване, але правителі псують і розладнують його, поводячись не так, як чинили у давнину..." - А. Кіндратенко " Європейські гуни в описах давніх авторів" Харків 2007, С. 108 ...
Шановні, а Ви знаєте, де є управління газогоном "Північний потік" ?? Ні, не в Москві, і не в Ленінграді !:)) А у Швейцарії !!! А Швейцарія самі знаєте - є фінансовим центром Європи, Світу . Тому "шредерізацію" Європи найкраще проволдити звідси, і підозр ніяких, і все досить ефективно ...
Отож, сьогоднішні філософи мають подати досить точну характеристику Світу, де він опинився, тобто поставити правильний діагноз, а вже після цього інші специ розпишуть План лікування Нинішнього світу, і якщо воно справді буде вдалим, то Середньовіччя-2 нам не грозить.
А покищо наші філософи переписують старі міфи, напевно вчаться ?:))

субота, 15 жовтня 2016 р.

Дайка і Бердянськ.

Дайка - це не ім*я якоїсь кумедної собачки, чи те, що Ви там подумали....
Дайка - це коли гаряча магма проникає у тріщини геологічних порід і там застигає, утворюючи гірську кристалічну, тверду породу!
Буває так, що пізніше породу, що утворила тріщини змиває водяним потом... і на світ появляється вузька і довга скала.
Подібне можна бачити біля села Радівонівка на високому березі ріки Берди. Невелика притока Берди тут розмила берег, і видно дві скали (дві дайки), які місцеві називають Вухами. Їх тепер ці дайки-скали можна було би назвати : Вулканічними Вухами !:)) В цьому  районі можна бачити і інші виходи застиглої магми, але вони так ефектно не виглядають, як Вуха.
Цілком можливо, що подібні дайки-скелі були і в районі нинішнього міста Бердянська, яке в давні часи звалось - Кремни ! З часом ці скали пішли на будівельний матеріал, так що від них залишилась до нашого часу тільки назва - Кремни.
А ще можливо  залишилась основа, фундамент цих бердянських дайок, який і посвідчить, що прадавнє місто Кремни свою назву отримало недаремно !
Читаємо третій том " Географічної енциклопедії України" Київ 1993, С. 329 :
"Український щит - геол. структура, що являє собою брилове підняття фундаменту пд.-зх. частини Східно-Європейської платформи. Простягається майже на 1000 км смугою, макс. ширина якої становить 250 км, від р. Горині вздовж правого берега Дніпра, на Пд. Сх. переходить на Лівобережжя, досягаючи Азовського моря....
Найдавніші породи - ультрабазити й тоналіти аульської серії нижнього архею (віком 3650 +- 100 млн. років) - виявлено в  західній частині Приазовського блоку. Значні площі займають верхньоархейські вулканогенні породи ....
Рідкісне дорогоцінне каміння і виробне каміння трапляються у межах Волино-Подільського і Приазовського блоків".
Тепер статтю можна і назвати:
Дайка і Бердянськ: за скарбами Азовського моря !!! Звучить !?...

понеділок, 10 жовтня 2016 р.

Повернення в Бердянськ-Кремни.

Скіфська тема сьогодні популярна . Підтримаємо її !
Отож беремо до рук Геродота і читаємо кн.4, 20:
" За Герром простягається країна, що називається Царською і скіфи, які в ній живуть є найхоробрішими та найчисленішими і вони вважають інших скіфів своїми невільниками. Вони на півдні сягають аж до Тавріки, а на схід - до рову, що як я сказав, прокопали народжені від сліпих, і гавані на Маєтідському озері, що називається - Кремни."
А ось ще у Геродота кн.4, 110 :
".... І так вони прибули на Маєтідське озеро до Кремнів. А Кремни розташовані на землі вільних скіфів. Там амазонки, зійшовши з кораблів, пішли далі в глиб країни. Спершу знайшовши там стайню коней, вони захопили їх і почали на конях грабувати скіфські господарства".
Ось, що про Кремни писав перекладач і коментатор на українську мову Геродота - А.О. Білецький , Київ 1993, С. 480:
" 110.5  Згадуване тут та в інших місцях приморське місто Кремни (Кремной - "урвища"), місцеположення якого не встановлено, якщо воно справді існувало на неуривистих північних берегах Азовського моря".
Розв*язуючи загадки, головоломки "Географії" Клавдія Птолемея мені таки вдалося знайти, що Кремни - це таки нинішній Бердянськ !!! Див. книгу Т. Дишканта " Географія" Клавдія Птолемея: карта України" Львів, Сполом 2009, С. 39-40 ...
Але всі хто шукав Кремни на березі Азовського моря, насамперед хотіли бачити тут скелі, урвища, але їх тут не було !??
Лиш сьогодні (10 жовтня 2016 року) дійшло до мене, що скелі, урвища в Кремнах (Бердянську) таки були !!!
Але їх давні жителі Кремнів розібрали для будівництва свого міста !
Просто ті скелі були невеликими 10-15-20 метрів висотою. Вони утворились при розмиванні водними потоками високого морського берега. Подібні залишки гранітових скал ми можемо бачити зараз на берегах ріки Берди, біля сіл Радівоновки і Новосолдатського... Автор (Т.Д.) скелі біля Радівоновки сам бачив і був на них в кінці літа 2015 року, і тільки зараз дійшла думка, що подібні, можливо навіть більш високі скелі могли бути і на землях міста Кремни, про яких згадував Геродот і Клавдій Птолемей !!
Очевидно, що від цих Кремниських скал залишилась основа-підошва, яку можна буде знайти з допомогою геологічної апаратури і самих геологів, які ще зможуть  визначити й приблизну висоту Кремницьких скал, ну і їх геологічний вік...
І тоді велика історична загадка буде нарешті цілковито розгадана, а сонячне місто Бердянськ-Кремни з гордістю і статечністю допишуть до свого Свідоцтва про народження одну пару тисячу років !:))