пʼятниця, 28 березня 2014 р.

Скіфське золото: Крим та москалі.

Зараз у Західній Європі експонуються скіфські золоті речі із п*ятьох кримських музеїв. Російська Федерація вже заявила на цю виставку свої права !!. Виставка триватиме до серпня місяця. Україна має зараз унікальну можливість прорекламувати на весь світ культуру своїх предків - скіфів!
Для цього можна провести в Україні і за її межами кілька міжнародних наукових конференцій на цю тему. У Києві в музеях є також золоті речі скіфів, зробити тут свою виставку.
Які конкретно землі займала Скіфія ми можемо прочитати в "Історії2 Геродота у четвертій його книзі, у цьому тесті історика можна виділити три "Описи Скіфії", які починаються з таких пунктів: 16 (опис племен Скіфії), 46 (опис річок), 99 ( опис скіфських племен і розмірів Скіфії).
Геродот кн.4,99:" Від Істру (Дунаю) це є власне первісна (давня) Скіфія".
Геродот 4,21 :" Якщо перейти ріку Танаїд (Дон), там уже не Скіфія."
Геродот 4,20 :" За Герром (рукав Дніпра, що впадав у Каркінітську затоку) простягається  країна, що називається Царською... Вони на півдні (царські скіфи) сягають аж до Таврики (Кримські гори), а на схід до рову (Керченський півострів) і до гавані на Маєтідському озері (Азовське море), що називається Кремни (нині місто Бердянськ Запоріжської області)".
В часи існування Великої (Давньої) Скіфії 7-3 ст. до н.е. рівень  води у Чорному морі був на 10-6 метрів нижче сучасного і тому ніякого кримського перешийку не було.
У цілому, як бачимо територія "царських скіфів"  це були не тільки землі нинішнього Кримського півострова.
Більше інформації про Скіфію можна прочитати у моєму блозі: "Блог Тараса Дишканта", а також на другому блозі "Географія" Клавдія Птолемея".
Хочеться вірити, що Скіфська історія займе гідне місце в Українській Історії, коли буде створено Скіфську Енциклопедію, видано Корпус пам*яток скіфської культури і т.д. і т.п.

Немає коментарів:

Дописати коментар