Видання "Збруч" за 21 червня 2017 року надрукувало статтю Мирослави Іваник "Скіфська сенсація" про початок дослідження польськими науковцями , зокрема, сильвестром Чопеком з Ряшівського інституту археології скіфського городища біля колишнього українського села Хотинець, нині гміна Радимно, .ярославського повіту, Польща. Знаходиться це скіфське городище недалеко від сучасного україно-польського кордону в районі пропускного пункту - Краковець. В статті подано фотографії Хотинецького городища. До слова в Україні зараз налічується близько 50 різних за розмірами скіфських городищ !..
Когось може здивувати, що тільки зараз (2016р.) польські історики-археологи взялися досліджувати це городище ?? Хоч у статті говориться: " Про існування цього городища ми (вони пол. науковці) знали давно"!? Крім того знаючи, що польських археологів є в рази більше ніж українських. Це можна пояснити, своєрідним "закляттям", багатолітнім російсько-радянським, щодо серйозного, грунтовного вивчення Скіфської історії, адже ця знаменита історія акурат лягала на землі, які лежали і лежать між великими ріками Європи: Дунаєм і Доном (українські землі) ! Про ці природні кордони Скіфії пише сам батько історії - Геродот ! Але де і як проходила північно-західна границя Скіфії шановний історик нічого не пише ?
Досить точно, пізніше тут границю описує Клавдій Птолемей у своїй "Географії": книга 3, глава 5, Розміщення Європейської Сарматії:
"Із заходу Сарматія обмежується рікою Вістулою ( Вісла нині ) , частиною Германії, яка лежить між її витоками і Сарматськими (Карпатськими) горами, і самими горами..."
Що це не вигадка, чи помилка К. Птолемея далі він пише таке:
" 8. Менші племена, які проживають у Сарматії такі: біля ріки Вістули, нижче венедів - гітони.... потім аваріни - біля витоків ріки Вістули ...."
тобто в часи Європейської Сарматії - наступниці Скіфії границя тут проходила по всій довжині русла ріки Вісла: від її витоків до впадіння у Балтійське море
1!Отож скіфське городище біля села Хотинець знаходиться на давніх скіфо-сарматських землях - і це мало би не дивувати ні польських, ні українських та інших науковців та журналістів !..
Хотинецьке скіфське городище у плані є круглим, а це говорить, що крім військово-адміністративних функцій воно ще виконувало - сакральні.
Цілком очевидно, що потрібно створювати електронну Скіфську .енциклопедію, що би дослідники не повторювали дурниць своїх попередників...
Jest wiele publikacji.
ВідповістиВидалитиhttp://archeologia.com.pl/2017/06/08/grodzisko-scytow-na-podkarpaciu/
Файно, Авторе, Ви шибанули по сьогоднішній полонсько-українській межі. Гадаю, можна починати нове розмежування !!!!!
ВідповістиВидалитиДякую, пані Барджинська за розуміння !!!
Видалити